CGA8L1C0G3F121K160KA
DigiKey Part Number
445-13091-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13091-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8L1C0G3F121K160KA
Description
CAP CER 120PF 3KV C0G 1812
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8L1C0G3F121K160KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)