CGA6M3X7R1H225M200AB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA6M3X7R1H225M200AB |
Description | CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA6M3X7R1H225M200AB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |