CGA5L2X8R2A154M160AA
DigiKey Part Number
445-12974-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12974-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12974-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L2X8R2A154M160AA
Description
CAP CER 0.15UF 100V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L2X8R2A154M160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)