CGA4J1X7R2A225K125AC
DigiKey Part Number
445-CGA4J1X7R2A225K125ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CGA4J1X7R2A225K125ACCT-ND - Cut Tape (CT)
445-CGA4J1X7R2A225K125ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X7R2A225K125AC
Description
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,0805,100V,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)