CGA3E2X7R2A332K080AA
DigiKey Part Number
445-5809-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5809-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5809-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R2A332K080AA
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X7R2A332K080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)