CGA1A2X7R1H471K030BA
DigiKey Part Number
445-12113-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12113-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12113-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA1A2X7R1H471K030BA
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
CGA1A2X7R1H471K030BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)