CC45SL3DD391JYNNA
DigiKey Part Number
445-15985-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3DD391JYNNA
Description
CAP CER 390PF 2KV SL RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
390 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC45SL3DD391JYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)