C4532C0G3F271K230KA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
270 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C4532C0G3F271K230KA
DigiKey Part Number
445-2381-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2381-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G3F271K230KA
Description
CAP CER 270PF 3KV C0G 1812
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C4532C0G3F271K230KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Part Status
Obsolete
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)