C4532C0G2J822J160KA
DigiKey Part Number
445-4159-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4159-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4159-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G2J822J160KA
Description
CAP CER 8200PF 630V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532C0G2J822J160KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)