C3225X7R2E154K200AM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
0.15 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C3225X7R2E154K200AM
DigiKey Part Number
445-6100-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7R2E154K200AM
Description
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X7R2E154K200AM Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)