C3225X5R1A476M250AC
DigiKey Part Number
445-6711-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6711-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6711-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X5R1A476M250AC
Description
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225X5R1A476M250AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.112" (2.85mm)