C3225JB1H106K250AB
DigiKey Part Number
445-11854-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11854-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225JB1H106K250AB
Description
CAP CER 10UF 50V JB 1210
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor JB 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225JB1H106K250AB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)