C3216CH2J182J115AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 34.812
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 690
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
In Stock: 0
1800 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor CH 1206 (3216 Metric)
C3216CH2J182J115AA
DigiKey Part Number
445-11642-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11642-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216CH2J182J115AA
Description
CAP CER 1800PF 630V CH 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C3216CH2J182J115AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)