C2012X7S0J106M085AC
DigiKey Part Number
445-14557-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14557-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14557-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7S0J106M085AC
Description
CAP CER 10UF 6.3V X7S 0805
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7S0J106M085AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)