C2012CH2W392J125AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 2.083
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
Knowles Syfer
3900 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric)
C2012CH2W392J125AA
DigiKey Part Number
445-15393-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012CH2W392J125AA
Description
CAP CER 3900PF 450V CH 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012CH2W392J125AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)