C2012C0G2A223K125AC
DigiKey Part Number
445-172670-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172670-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172670-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G2A223K125AC
Description
CAP CER 0.022UF 100V NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G2A223K125AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)