C1608C0G2A332J080AA
DigiKey Part Number
445-15234-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15234-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15234-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1608C0G2A332J080AA
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C1608C0G2A332J080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)