C1005NP02A331J050BA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C1005NP02A331J050BA
DigiKey Part Number
C1005NP02A331J050BA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005NP02A331J050BA
Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1005NP02A331J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)