C1005CH2A471J050BA
DigiKey Part Number
445-15224-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15224-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005CH2A471J050BA
Description
CAP CER 470PF 100V CH 0402
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor CH 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C1005CH2A471J050BA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)