C0603X5R1E332K030BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 48.932
Datasheet
3300 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
C0603X5R1E332K030BA
DigiKey Part Number
445-4699-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X5R1E332K030BA
Description
CAP CER 3300PF 25V X5R 0201
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603X5R1E332K030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)