C0603CH1E390J030BA
DigiKey Part Number
445-10671-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10671-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603CH1E390J030BA
Description
CAP CER 39PF 25V CH 0201
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603CH1E390J030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)