B84143A0050R105
DigiKey Part Number
495-4489-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0050R105
Description
LINE FILTER 520V/300VAC 50A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 50 A 520V, 300V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
EDA/CAD Models
B84143A0050R105 Models
Category
Current
50 A
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
cUR, ENEC, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
520V, 300V