B84143A0012R000
DigiKey Part Number
B84143A0012R000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0012R000
Description
LINE FILTER 480V/275VAC 12A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 12 A 480V, 275V 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block, Threaded Post (M6)
EDA/CAD Models
B84143A0012R000 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
275 V
Manufacturer
TDK
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
480 V
Series
Current
12 A
Packaging
Bulk
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Filter Type
Three Phase (Delta)
Approval Agency
UL
Configuration
Single Stage
Voltage - Rated AC
480V, 275V