B82720S2601N040
DigiKey Part Number
495-75227-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-75227-1-ND - Cut Tape (CT)
495-75227-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82720S2601N040
Description
CMC 4.4MH 600MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.4 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600mA DCR 400mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82720S2601N040 Models
Category
Current Rating (Max)
600mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm (Typ)
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.571" L x 0.524" W (14.50mm x 13.30mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.421" (10.70mm)
Inductance @ Frequency
4.4 mH @ 10 kHz