B82559A3152A024
DigiKey Part Number
495-B82559A3152A024TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559A3152A024CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559A3152A024DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A3152A024
Description
FIXED IND 1.5UH 47.1A 0.65 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 47.1 A 0.65mOhm Nonstandard, 3 Lead
EDA/CAD Models
B82559A3152A024 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
79.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.65mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.972" L x 0.898" W (24.70mm x 22.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.504" (12.80mm)