B82559A0303A024
DigiKey Part Number
495-B82559A0303A024TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82559A0303A024CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82559A0303A024DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0303A024
Description
FIXED IND 30UH 22.9A 3.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 22.9 A 3.6mOhm Nonstandard, 3 Lead
EDA/CAD Models
B82559A0303A024 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
15.7A
DC Resistance (DCR)
3.6mOhm
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 3 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.972" L x 0.898" W (24.70mm x 22.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.839" (21.30mm)