B82559A0142A013
DigiKey Part Number
495-1861-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1861-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1861-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82559A0142A013
Description
FIXED IND 1.4UH 22A 1.5 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.4 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 22 A 1.5mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
B82559A0142A013 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
22A
DC Resistance (DCR)
1.5mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.512" L x 0.421" W (13.00mm x 10.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)