B82476B1224M100
DigiKey Part Number
495-5834-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5834-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5834-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82476B1224M100
Description
FIXED IND 220UH 880MA 530 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 880 mA 530mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82476B1224M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
530mOhm Max
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)