B82462G4332M000
DigiKey Part Number
495-1994-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1994-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1994-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82462G4332M000
Description
FIXED IND 3.3UH 2.3A 31 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 31mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82462G4332M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
31mOhm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)