B82462G4103M000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82462G4103M000 |
Description | FIXED IND 10UH 1.5A 62 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 62mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82462G4103M000 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 62mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |