B82442T1222M050 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82442T1222M050 |
Description | FIXED IND 2.2UH 2.71A 38 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.71 A 38mOhm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82442T1222M050 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 38mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 46MHz |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 2220 (5650 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.82A | Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm) |