B82442H1473K000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 3.855
Datasheet
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 480 mA 680mOhm Max 2-SMD, J-Lead
2220 (5750 Metric)
B82442H1473K000
DigiKey Part Number
495-1792-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82442H1473K000
Description
FIXED IND 47UH 480MA 680 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82442H1473K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
680mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8.5MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)