B82432T1153K000
DigiKey Part Number
495-1976-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1976-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1976-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432T1153K000
Description
FIXED IND 15UH 600MA 500 MOHM
Detailed Description
15 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 500mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432T1153K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
500mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)