B82432C1332K000
DigiKey Part Number
495-B82432C1332K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82432C1332K000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82432C1332K000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432C1332K000
Description
FIXED IND 3.3UH 425MA 550 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 425 mA 550mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432C1332K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
40 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
60MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)