B82422A3220K100
DigiKey Part Number
495-1713-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1713-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1713-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422A3220K100
Description
FIXED IND 22NH 600MA 140 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 140mOhm Max 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82422A3220K100 Models
Category
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)