B78108S1103K000
DigiKey Part Number
495-B78108S1103K000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B78108S1103K000CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108S1103K000
Description
FIXED IND 10UH 680MA 490 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 680 mA 490mOhm Max Axial
EDA/CAD Models
B78108S1103K000 Models
DC Resistance (DCR)
490mOhm Max
Q @ Freq
70 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
35MHz
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)