B72724D0160H062
DigiKey Part Number
495-3422-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-3422-1-ND - Cut Tape (CT)
495-3422-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72724D0160H062
Description
VARISTOR 80V 0612
Detailed Description
Varistor 4 Circuit Surface Mount, MLCV 0612 (1632 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B72724D0160H062 Models
Category
Varistor Voltage (Min)
80 V
4
Series
Capacitance @ Frequency
5 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
16 V