B72660M0170K072 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72660M0170K072 |
Description | VARISTOR 27V 250A 4032 |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 V 250 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 4032 (1080 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B72660M0170K072 Models |
Category | Varistor Voltage (Max) 29.7 V |
Manufacturer TDK | Current - Surge 250 A |
Series | Energy 1.1J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1900 pF @ 1 kHz |
Maximum AC Volts 17 V | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Maximum DC Volts 22 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 24.3 V | Package / Case 4032 (1080 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 27 V |