B66307G0500X187
B66307G0500X187
B66307G0500X187
DigiKey Part Number
495-76703-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B66307G0500X187
Description
FERRITE CORE E N87 1PC
Detailed Description
Uncoated N87 Ferrite Core E Type 0.630" (16.00mm) Length 0.185" (4.70mm) Width Diameter 0.323" (8.20mm) Height
EDA/CAD Models
B66307G0500X187 Models
Category
Material
N87
Height
0.323" (8.20mm)
Length
0.630" (16.00mm)
Width
0.185" (4.70mm)