B66307G0060X127
DigiKey Part Number
495-B66307G0060X127-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B66307G0060X127
Description
FERRITE CORE E N27 1PC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated N27 Ferrite Core E Type 0.630" (16.00mm) Length 0.185" (4.70mm) Width Diameter 0.323" (8.20mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B66307G0060X127 Models
Category
Material
N27
Manufacturer
TDK
Gap
Gapped
Series
Finish
Uncoated
Packaging
Box
Height
0.323" (8.20mm)
Part Status
Active
Length
0.630" (16.00mm)
Core Type
E
Width
0.185" (4.70mm)