B65517D0200A048
DigiKey Part Number
B65517D0200A048-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B65517D0200A048
Description
FERRITE CORE P 200NH N48 2PCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated N48 Ferrite Core P (Pot Core) Type Length Width 0.366" (9.30mm) Diameter 0.106" (2.70mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B65517D0200A048 Models
Tolerance
±3%
Effective Permeability (µe)
200.0
Diameter
0.366" (9.30mm)
Height
0.106" (2.70mm)
Inductance Factor (Al)
200 nH