B57164K0471K000
DigiKey Part Number
495-77139-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57164K0471K000
Description
THERMISTOR NTC 470OHM 3450K DISC
Detailed Description
NTC Thermistor 470 Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
EDA/CAD Models
B57164K0471K000 Models
Category
B25/100
3450K
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Power - Max
450 mW
Length - Lead Wire
1.42" (36.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
470
Resistance Tolerance
±10%
Package / Case
Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
B Value Tolerance
±3%