B57164K0221K000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | B57164K0221K000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B57164K0221K000 |
Description | THERMISTOR NTC 220OHM 3200K DISC |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 220 Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B57164K0221K000 Models |
Category | B25/100 3200K |
Manufacturer TDK | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Bulk | Power - Max 450 mW |
Part Status Active | Length - Lead Wire 1.42" (36.00mm) |
Resistance in Ohms @ 25°C 220 | Mounting Type Through Hole |
Resistance Tolerance ±10% | Package / Case Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W |
B Value Tolerance ±3% |