B57127P509M301
DigiKey Part Number
495-7207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57127P509M301
Description
ICL 5 OHM 20% 12A 30.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms ±20% 12 A 1.201" (30.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57127P509M301 Models
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
12 A
Series
R @ Current
33 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.201" (30.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
5 Ohms