B43547A2337M000
DigiKey Part Number
B43547A2337M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43547A2337M000
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 210mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tray
Ripple Current @ Low Frequency
1.32 A @ 100 Hz
Impedance
280 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
210mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C