B32923P3824K000
DigiKey Part Number
495-B32923P3824K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32923P3824K000
Description
FILM CAP MKP X2 - 125C, 0.82UF 1
Detailed Description
0.82 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32923P3824K000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V