B32923D3334M289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 305V 630V Polypropylene (PP) Radial
B32923D3334M289
DigiKey Part Number
B32923D3334M289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32923D3334M289
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32923D3334M289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
305V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V