B32914B3684M000
DigiKey Part Number
495-3254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32914B3684M000
Description
CAP FILM 0.68UF 20% 760VDC RAD
Detailed Description
0.68 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32914B3684M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)
0.827" (21.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
760V