B32913J4154M000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 495-B32913J4154M000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32913J4154M000 |
Description | CAP FILM 0.15UF 20% 1KVDC RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.15 µF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP) Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Bulk | Size / Dimension 1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.886" (22.50mm) |
Voltage Rating - AC 480V | Applications Automotive; EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 1000V (1kV) | Ratings AEC-Q200, X1 |