B32672P6154K189
DigiKey Part Number
B32672P6154K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32672P6154K189
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32672P6154K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Mfr
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Power Factor Correction (PFC)
Voltage Rating - DC
630V